دسته‌هاگیاهان دارویی

علل و درمان موخوره

موهای انسان در طول زندگی به طور متناوب ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل موخوره , شوره سر و گاهی شپش و … شود. اما موخوره مشکلی است که اغلب خانم هایی که موهای بلند دارند دچار آن می شوند. یا آقایان دچار موخوره ریش می شوند.

موخوره اصطلاحی است که به دو یا چند شاخه شدن انتهای مو گفته می شود. اگر شما به این مشکل رسیدگی نکنید باعث زشت شدن و ویز شدن انتهای مو می شود و نمای کوتاه و بلندی را به انتهای موهای شما نیز می دهد.

علت ایجاد موخوره چیست ؟

مهم ترین علت آن خشکی مو می باشد که معمولا در انتهای مو ایجاد می شود.

از دلایل دیگر ابتلا به مو خوره می توانیم به استفاده از وسایل آرایشی و انواع رنگ ها و اکسیدان ها، استفاده از شامپوی نامناسب برای موها، سشوار و اتو کشیدن زیاد موها و حتی شانه کردن زیاد مو با برس های سفت و خشک؛ انواع دلایل دیگری که می تواند به موهای شما آسیب بزند و موهای شما را خشک کند می تواند از عوامل ایجاد موخوره باشد.

راه هایی برای از بین برده مو خوره

برای حل این مشکل باید موها را کوتاه کرد و از تحریک فیزیکی مو اجتناب کرد. پیشگیری باعث اجتناب از آسیب رساندن به مو است.

بعد از استحمام اجازه دهید موها بدون وسایل گرمایی به مرور زمان یا با حوله خشک شوند و از شانه کردن موها در حالی که کاملاً خیس است، خودداری کنید، زیرا شانه کردن موهای خیس مانند نوشتن با خودکار بر کاغذ خیسی است که آن را پاره می‌کند، با شانه‌های دنده چوبی موها را شانه کنید، از شانه کردن مستمر و مداوم و با فشار و کشش موها خودداری کنید، آب داغ و شانه کردن موها در حمام موجب آسیب جدی به موهاست، بهتر است در هنگام شانه کردن موهایتان کمی نرم و مرطوب باشند.

مصرف مایعات فراوان و آبمیوه را که موجب تامین رطوبت پوست سر است فراموش نکنید. موهای چند شاخه را از قاعده محل چند شاخه شدن بچینید. اگر موها بسیار خشک است (بخصوص انتهای موها) را با روغن مخصوص مو بادام، زیتون یا لعاب کتیرا مرطوب و نرم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *